Oyun

En İyi Android ve IOS Mobil Oyun Programlama Yazılımları 2023

Mobil oyun programlama yazılımları: Mobil oyunlar da son derece oldukça ilgi görüyor. Artık insanlar sadece bu oyunları oynamak istemiyor aynı zamanda kendileri de programlamak istiyor. Şimdi sizlerle en iyi Android ve iOS oyun programlama yazılımları 2023 yılı için neler, bunları paylaşacağız. Eğer konuyla ilgili detayları merak ediyorsanız ve hemen öğrenmek istiyorsanız okumaya başlayabilirsiniz. iOS ve Android oyun yapma dilleri hakkında bütün cevaplar aşağıda…

Mobil Oyun Programlama Yazılımları

1. Unity

İlk bahsedeceğimiz uygulama olan Unity, son zamanlarda en çok ilgi gören uygulamalardan birisidir. Unity, kolay bir ara yüze sahiptir ve kaplama paketi genişliği sayesinde oyun yapmak da çok eğlenceli bir hale dönüşebiliyor. Buna ek olarak sadece mobil oyun yapmak için değil aynı zamanda çok fazla platforma da oyun yapabilme imkanı sağlıyor.

Fakat burada şöyle bir bilgi eklememiz gerekiyor: C kodlarına hakim olmalısınız. Ancak bu şekilde kod yazabilirsiniz ve oyun oluşturabilirsiniz. Unity ile çok güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kullanımı ise ücretsizdir ve para da kazanabiliyorsunuz.

2. Game Maker Studio

Bir diğer uygulama da kısıtlı imkanlara sahip olan Game Maker Studio’dur. Eğer uygulamayı ücretsiz kullanırsanız bu kısıtlamalara maruz kalabilirsiniz. Ama eğer ücretli sürümünü kullanırsanız o zaman bu kısıtlamalar kalkıyor.

Bunlara ek olarak Game Maker Studio sürükle bırak özelliğine de sahip. Bu sayede işinizi kolaylaşıyor ve oyun yapımında da size zamandan tasarruf etmeniz için imkan sunuyor.

3. Gotod Engine

Bu uygulama da Android ve iOS için uygundur. Gotod Engine ile platformlardan istediğinize oyun geliştirebilirsiniz. Ayrıca diğerlerine kıyasla bu uygulamada kodlama bilmeniz gerekmiyor. Diğerlerinde C kodu bilmek oyun programlama konusunda size yardımcı olacaktır fakat Gotod Engine için buna ihtiyacınız yok.

Bunların yanı sıra kodlama dili olarak Pyhton tercih ediliyor ve bu da bildiğiniz üzere son derece basittir.

4. Un Real Engine

Un Real Engine ise profesyonel bir şekilde oyun geliştirici iseniz son derece kullanışlıdır. Çok fazla imkan sunuyor ve işinizi kolaylaştırıyor. Ayrıca mobil oyun yapmanın yanı sıra bütün platformlara da oyun geliştirebiliyorsunuz. Bu da size zaman içerisinde çok iyi bir gelir kazandıracak.

Buna ek olarak Un Real Engine programı içerisinde eğitim videoları da bulunuyor. Eğer merak ettiğiniz bir durum olursa bu videolardan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

5. Construct 2

Son olarak sizlere Construct 2 uygulamasından bahsedelim. Bu uygulama da Android ve iOS için kullanılabiliyor. Hatta basit ara yüzü ile oyun yapma programları arasında en iyisidir diyebiliriz. Kodlamaya ihtiyacınız yok ve sürükle bırak özelliğiyle de size kolaylık sunuyor.

Eğer oyun geliştirmek istiyorsanız ve en iyi Android ve iOS oyun programlama yazılımları 2023 yılı için hangileri merak ediyorsanız yazımız size bir rehber olabilir. Bu listeden seçerek istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Sponsorlu Bağlantılar: toptancılık yapmak - etsy blog - bayilikler - dijital pazarlama hizmeti - ingiltere vize başvurusu dini sohbet sohbet islami sohbet muzik indir